Veranderingen in het toezicht op de (tijdige) aanwezigheid van de VOG
Het toezicht op de (tijdige) aanwezigheid van een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) is vanaf verslagjaar 2024 veranderd. Schoolbesturen leggen voortaan in het jaarverslag verantwoording af over de (tijdige) aanwezigheid van de VOG. Ook is er een specifiek controleprotocol voor de accountant beschikbaar.
De wijzigingen zijn doorgevoerd om te waarborgen dat er effectief toezicht is op de (tijdige) aanwezigheid van de VOG. De wijzigingen zijn vastgelegd in de Regeling jaarverslaggeving onderwijs en in het Onderwijsaccountantsprotocol.
Verantwoording in het jaarverslag
Besturen moeten vanaf verslagjaar 2024 verantwoording afleggen over de (tijdige) aanwezigheid van de VOG via in het bestuursverslag. Zij kunnen dit doen door een eenvoudige tabel in te vullen. De wijzigingen in de RJO zijn op 8 april 2025 gepubliceerd in de Staatscourant.
Controle door de accountant
Schoolbesturen kunnen hun accountant vragen om de controle op de (tijdige) aanwezigheid van de VOG uit te voeren. Dit kan via een apart, vrijwillig protocol van de inspectie. Het is belangrijk om dat te doen, zodat onafhankelijk wordt gecontroleerd op de (tijdige) aanwezigheid van de VOG’s. Inhoudelijk komt dat overeen met de controle zoals die voorheen ook plaatsvond. Meer informatie hierover is vinden in het Onderwijsaccountantsprotocol (vanaf pagina 72).
Naar continue VOG-screening
De meeste mensen die werken in het onderwijs, moeten beschikken over een geldige VOG. In het primair onderwijs is een VOG met het profiel kinderopvang ook toegestaan. Een VOG mag bij indiensttreding niet ouder dan zijn 26 weken, en moet aanwezig zijn op de eerste dag van het dienstverband. Justis heeft een maximale beslistermijn van acht weken. Daarom is het belangrijk dat werkgevers en (aspirant-)werknemers zo spoedig mogelijk de aanvraagprocedure voor een VOG starten.
Het kabinet heeft aangekondigd te onderzoeken hoe in de toekomst een continue VOG-screening kan worden ingevoerd in het funderend onderwijs. Continue VOG-screening, zoals in de kinderopvang gebruikelijk is, biedt betere waarborgen voor de veiligheid en kan de administratieve lasten voor werkgevers verlagen.